neděle 7. září 2008

Cvičný zásah Pobřežní stráže

Dnes si nasimulujeme zásah Pobřežní stráže. Uděláme to formou jakéhosi časového profilu akce s vepsanými poznámkami.

Nejprve si připravíme scénu, z http://vslib.maxxflow.com stáhneme dva objekty, loď "Abeille Bourbon" a pilota na člunu "Downed Pilot on liferaft". Oboje nainstalujeme rozpakováním do Virtual Sailoru.

Vytvoříme misi pomocí CreateCruise, vybereme Abeille Bourbon a umístíme ji poblíž přístavu Iraklion (Heraklion) na Krétu. Zbytek necháme jak je a spustíme misi.

Umístíme loď k molu a přivážeme, pomocí B zobrazíme dialog Boat, v sekci Boats zvolíme "Downed Pilot" a klikneme Add. Na mapě (M) najdeme člun a posuneme jej asi 10nm severně od přístavu.
Tím je scéna připravena a můžeme začít.

10:00 Loď pobřežní v přístavu Iraklion dostává zprávu, že na souřadnicích 25.0939E a 35.4853N začala vysílat nouzová signální bóje. Krátce předtím z radarů zmizel letoun vojenského námořnictva. Je vyhlášen poplach a zahájeny operace nezbytné k vyplutí.


10:05 Loď Pobřežní stráže vyplouvá z přístavu Iralion a směruje na určenou pozici.


10:15 Mezitím o 10nm dále pilot zoufale vyhlíží pomoc. Je sice jen několik mil od nejbližší pevniny ale se svým vybavením tam není schopen vlastní silou doplavat.


10:15 Loď pluje rychlostí přes 18 uzlů k předpokládanému místu ztroskotání, posádka průběžně kontroluje stav jednotlivých systémů a upřesňuje pozici cíle.


10:20 Jakmile se loď dostane do blízkosti cíle je pečlivě propátráváno moře dalekohledem.


10:29 Pilot vidí loď a odpaluje záchranné světlice.Záchranné světlice jsou z hlediska Virtual Sailoru jako zbraně a odpalují se tedy pomocí Shift-Backspace a Backpace.

10:30 Světlice jsou spatřeny osádkou Pobřežní stráže, loď upravuje kurs.


10:35 Loď neustále udržuje vizuální kontakt s objektem a upravuje svůj kurs.


10:39 Loď zpomaluje.10:40 Loď za pomoci zpětného chodu zastavuje poblíž pilota.


10:41 Pilot je vytažen na palubu, je mu poskytnuto ošetření, ošacení, jídlo a pití. Akce je oficiálně ukončena. Loď se vrací zpět do přístavu.Vytažení pilota není ve VS simulovatelné.

A to je vše. Happy End.

Žádné komentáře: